Úvodní strana

Turistické informace
   Otevírací doba
   Ceník vstupného
   Prohlídka a expozice
   Dostupnost
   Pověsti

Fotogalerie
   Současné
   Historické
   Akce

Kulturní akce
    Sezóna 2009
   Sezóna 2008
   Akce na hradě

Historie
   Historický vývoj
   Stavební vývoj
   Přehled majitelů

Nabízené služby
   Pronájmy
   Svatby

 

Kulturní a společenské akce

Kunětická hora je každoročně oživována rozmanitou řadou kulturních a společenských akcí. Konají se zde různé historicky laděné akce, jako šermířská vystoupení, ukázky sokolnictví či řemeslné trhy.

Do širokého povědomí se zapsala divadelní představení Východočeského divadla v Pardubicích, pořádaná pod širým nebem v jedinečných kulisách historické památky a za účasti hostujících známých herců. V předešlých sezonách zde byla s velkým úspěchem hrána představení Noc na Karlštejně a Tři Mušketýři, v současné době jsou na programu hry Cikáni jdou do nebe a Radúz a Mahulena.

Svou tradici si vybudoval také červencový hudební festival České hrady, který v prostorách hradního nádvoří a amfiteátru pod hradem hostí přední interprety české a slovenské hudební scény. Mezi vrcholné hudební produkce pořádané na hradě pak náleží příležitostná vystoupení Filharmonie Hradec Králové.

Své trvalé místo v kalendáři kulturního dění na Kunětické hoře mají kromě dalších menších divadelních a hudebních scén i různé akce pro děti. K tradičním patří dětský den na konec letních prázdnin. Ve školní roce jsou vyhledávané divadelně-didaktické projekty pro mateřské a základní školy.

Kunětická hora, hrad, koncert na nádvoří

 


AKTUÁLNĚ

Na novou sezónu pro vás připravujeme rozšíření expozic a řadu tradičních i nových kulturních akcí.

Podařilo se nám pro Vás vyfotit draka vracejícího se do svého obydlí na Kunětické hoře. Je velmi pravděpodobné, že jej letos na hradě také sami zahlédnete.

 

     
 


adresa: SH Kunětická Hora, 533 52 Staré Hradiště
tel.: 466 415 428       e-mail: kunetickahora@pardubice.npu.cz