Úvodní strana

Turistické informace
   Otevírací doba
   Ceník vstupného
   Prohlídka a expozice
   Dostupnost
   Pověsti

Fotogalerie
   Současné
   Historické
   Akce

Kulturní akce
    Sezóna 2009
   Sezóna 2008
   Akce na hradě

Historie
   Historický vývoj
   Stavební vývoj
   Přehled majitelů

Nabízené služby
   Pronájmy
   Svatby

 

Svatby

Svatební obřady na hradě provádíme v Rytířském sále, případně i ve venkovních prostorách dle přání a domluvy se zájemci. V kapli se konají výhradně církevní obřady.

Kunětická hora, hrad, svatba v Rytířském sále

Poplatek za svatbu činí 2.500 Kč (+ 19 % DPH). Cena zahrnuje pronájem prostor, uzavření Rytířského sálu pro veřejnost, úprava uspořádání nábytku a květiny na obřadní stůl. Kapacita sálu je cca 80 osob (dle uspořádání nábytku). Pro svatebčany a jejich doprovod je udělováno povolení k vjezdu pro osobní vozy s možností parkování před pátou branou.

Kunětická hora, hrad, svatba v Rytířském sáleDále nabízíme živou hudbu a dle domluvy další možnosti doplnění svatebního obřadu – Vilém z Pernštejna s chotí, trubači, kočár s koňmi. Cena za doprovodný program je účtována zvlášť v závislosti na podobě programu a počtu účinkujících.

Se všemi svatebčany si domlouváme osobní schůzku na hradě k podrobnějšímu seznámení a projednání podoby svatebního obřadu (v návštěvní sezoně každou neděli v 10.00 hodin).

Případně další informace vám rádi poskytneme na telefonu 466 415 428.

Rezervace termínů provádí matrika pardubického magistrátu. Pro rok 2009 se budou přijímat rezervace od 19. ledna 2009.

Svatební obřady probíhají od poloviny dubna do října. Po dohodě s Magistrátem města Pardubic jsou na základě prvních žádostí svatebčanů stanoveny termíny (cca 3 v měsíci). Teprve po jejich naplnění se vypisuje další termín.

 

 


AKTUÁLNĚ

Na novou sezónu pro vás připravujeme rozšíření expozic a řadu tradičních i nových kulturních akcí.

Podařilo se nám pro Vás vyfotit draka vracejícího se do svého obydlí na Kunětické hoře. Je velmi pravděpodobné, že jej letos na hradě také sami zahlédnete.

 

     
 


adresa: SH Kunětická Hora, 533 52 Staré Hradiště
tel.: 466 415 428       e-mail: kunetickahora@pardubice.npu.cz